A shopkeeper purchased 40 kg of rice at the rate of ₹ 1: 30 per kg and 50 kg of rice at the rate of ₹ 1.60 per kg. Together with both, how

Question

A shopkeeper purchased 40 kg of rice at the rate of ₹ 1: 30 per kg and 50 kg of rice at the rate of ₹ 1.60 per kg. Together with both, how much rupees should he sell to make a profit of ₹:​

in progress 0
Rylee 2 weeks 2021-09-13T16:19:02+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-13T16:20:50+00:00

    yditsitxhjjjxkhchc

    flyflyflucky mb khclyxitxlydoyxo6dote8isotsosur

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )