A vegetable sellen sold 6 pumpkins for 2 su. Find out the cost of one pumpkin​

Question

A vegetable sellen sold 6 pumpkins
for 2 su. Find out the cost of one pumpkin​

in progress 0
Eloise 1 month 2021-08-16T12:23:21+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-16T12:24:28+00:00

    Answer:

    The question is hard but the price of 6 pumpkin is 2 ripped or what

    0
    2021-08-16T12:25:18+00:00

    Answer:

    sorry I didn’t know the answer

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )