Cadbury 9 chocolate bar costs Php12.00 per piece. however , if you buy more than 20 pieces , they will be marked down to a price of Php10.00

Question

Cadbury 9 chocolate bar costs Php12.00 per piece. however , if you buy more than 20 pieces , they will be marked down to a price of Php10.00 per piece. Use a piecewise function to represent the cost in terms of number of chocolate bars bought.

in progress 0
Natalia 2 weeks 2021-09-07T14:22:49+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-07T14:24:06+00:00

    Answer:

    oh thanks

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )