cost of 6 rings ₹450.It’s total weight is 54gram.Find the cost of per gram?? please Friends tell me the answer… it’s very urgent

Question

cost of 6 rings ₹450.It’s total weight is 54gram.Find the cost of per gram??
please Friends tell me the answer…
it’s very urgent…​

in progress 0
Delilah 5 days 2021-09-09T05:13:42+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-09T05:15:10+00:00

    Answer:

    8.33

    this is the correct answer . I hope this will help you .

    0
    2021-09-09T05:15:13+00:00

    Answer:

    Cost of 6 rings ( 54 gram ) = Rs 450

    cost of 1 gram = 450 ÷ 54 = 8.33

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )