Cost of one apple is Rs. 17 and Seema purchased 20 apples. How much money she has to give to the vendor?

Question

Cost of one apple is Rs. 17 and Seema purchased 20 apples. How much money she has to give to the vendor?

in progress 0
Amara 4 weeks 2021-11-02T06:29:20+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-11-02T06:30:24+00:00

    Answer:

    given:

    cost of one apple=Rs.17

    seema purased=20 apples

    money she has to give to the vendor= ?n

    Rs.17×2o

    =Rs.340

    =she have to give Rs.340 to vendor

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )