Math Q word problem. Q 1kg of rice cost ₹ 44⅔ . find the cost of 3⅓ kg of rice?​

Question

Math Q word problem.
Q 1kg of rice cost ₹ 44⅔ . find the cost of 3⅓ kg of rice?​

in progress 0
Mary 2 weeks 2021-10-07T12:49:18+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-10-07T12:50:18+00:00

    Answer:

    148.88 rupees. click on it….

    0
    2021-10-07T12:51:00+00:00

    Answer:

    Rs 132

    Step-by-step explanation:

    pls mark as brainlist

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )