u have 299 apples u have sold 45 at the cost of 12 each then the rest apples at the cost t of 20 each the cost price of 299 apples were 2000

Question

u have 299 apples u have sold 45 at the cost of 12 each then the rest apples at the cost t of 20 each the cost price of 299 apples were 2000,u have 547 s u sold 349 at the cost of 100 per kg, 15 s weigh 3/4kg ,if the cost price of those mangoes were 3500 ,did the fruit seller got profit or lose by selling those apples and mangoes if profit what is the amount of loss what is the amount of loss​

in progress 0
Gabriella 1 month 2021-08-12T12:48:35+00:00 1 Answer 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-12T12:50:32+00:00

    Answer:

    you can get it on google

Leave an answer

Browse
Browse

18:9+8+9*3-7:3-1*13 = ? ( )